Vreau sa #jocpentruschimbare @Tenis pentru fapte bune

Florin Stancu Asociația The Social Incubator

Salut,

Eu sunt Florin, am 24 de ani și am crescut ȋn sistemul de protecție a copilului, iar asta ar fi putut fi povestea care să îmi limiteze alegerile și viitorul.

În urmă cu 5 ani mă pregăteam să aplic la primul meu job și am avut șansa să intru în programul asociației The Social Incubator.

Asociația mi-a oferit o bază de ȋncredere ȋn mine care m-a ajutat mult ȋn evoluția mea. Am cunoscut oameni foarte faini și am ȋnvătat multe lucuri pe care le-am putut aplica apoi. Lucrez acum pe un post foarte bun unde am promovat după 8 luni pe o poziție de coordonare.

Ȋn urma sesiunilor de consilliere vocatională mi-am redescoperit pasiunea pentru tenis pe care o aveam din copilărie. Ei m-au pus ȋn contact cu Academia de Tenis unde am mers aproape zi de zi cinci ani și mi-am perfecționat tehnica de joc. De altfel, singur m-am ȋnscris și am dat examen pentru a deveni arbitru calificat. Tenisul și sprijinul constant al asociației m-au ajutat să construiesc un echilibru interior, psihologic și emoțional, să ȋmi depăsesc provocările.

Iar acum îmi doresc să contribui și eu!

De aceea, pe 21 şi 22 septembrie voi participa ȋn turneul Tenis pentru Fapte Bune prin care vom strânge bani pentru a ajuta și alți tineri să aibă parte de sprijin așa cum am avut și eu.

Sunt convins că și cei ce nu au avut cel mai bun start în viată își pot împlini potențialul cu puțin ajutor și ghidare!

Te invit să mă încurajezi cu o donație către cauza de suflet pe care o susțin pentru a strânge suma necesară participării la turneu.

Fiecare donație va ajunge la tinerii mai puțin norocoși și le va dărui șansa la un viitor cu adevărat independent și demn. Eu ȋnsumi ştiu că este posibil!

Îți mulțumesc! ❤️

-urmăreste activitatea Asociației The Social Incubator, aici

-www.tenispentrufaptebune.ro

Pe 21 si 22 septembrie #joacapentruschimbare la turneul Tenis pentru Fapte Bune, un eveniment sportiv cu impact social ce susține tinerii defavorizați din România, organizat de Asociația The Social Incubator.Scopul turneului Tenis pentru Fapte Bune este implicarea comunitătii în viețile tinerilor defavorizați și strângerea de fonduri pentru sprijinirea lor în procesul de integrare socio

14 Sep 2019

10 Sep 2019
Suntem alaturi de tine, Florin! Felicitari pentru implicare!
07 Sep 2019