Our mission

Peste 30 din 40 de tineri orfani si abandonati raman pe strazi dupa implinirea varstei de 18 ani – Asistam nepasatori la aceste drame umane sau ne implicam activ? Noi am ales … Tu?

Asociatia The Social Incubator (ATSI) este o organizație non-profit lansată în 2014 de către un grup de profesioniști și prieteni, fiecare cu peste 15 ani de experienta in mediul privat (sector bancar, consultanta in management, consultanta juridica, administratie publica si sector social), care și-au dorit să creeze o platformă pentru inițiativele cu impact social semnificativ în viața persoanelor aflate în dificultate, impartasind aceeasi viziune despre necesitatea unei schimbari pozitive, sustenabile pentru persoanele defavorizate din Romania.

Incepand cu luna mai 2014, Asociatia The Social Incubator deruleaza un program amplu, denumit “Un viitor mai bun pentru tinerii institutionalizati”. Acesta are ca scop educatia vocationala si integrarea socio-profesionala reala si durabila a tinerilor (cu varste cuprinse intre 16 si 24 ani) care urmeaza sa paraseasca sistemul de protectie a copilului.

Scopul final este tranzitia la o viata independenta prin gasirea unui loc de munca platit (in cadrul unor firme partenere sau in cadrul unor intreprinderi sociale infiintate de asociatie) si a unei locuinte sociale/ subventionate.

[ Show more ]

Projects

La aproape doi ani de la lansare, principalul program derulat de asociație, „Un viitor normal pentru tinerii institutionalizati”, a ajutat peste 180 de tineri orfani sau abandonati.

8,386 RON Raised:
89 Donations:
1 Supporters:

Fundraising events

Fundraising pages

Singurul cadou pe care mi-l doresc de ziua mea

Nimic nu e mai frumos decât să împarți bucuria cu cei care au nevoie de ajutor. Anul acesta am hotărât să îmi dăruiesc ziua de naștere unei

2,785 RON Raised
18 Donations

Impreuna putem sa oferim un viitor mai bun tinerilor institutionalizati

Situatia tinerilor orfani si abandonati din Romania este una critica - Asociatia The Social Incubator, asociatia pe care am infiinatt-o impreuna cu al

460 RON Raised

Impreuna putem sa oferim un viitor mai bun tinerilor institutionalizati

Cred ca tinerii orfani si abandonati merita o viata mai buna! Alerg pentru ei, pentru dreptul la fericire, pentru sansa lor la o viata normala. Doar

55 RON Raised
3 Donations

Impreuna putem sa oferim un viitor mai bun tinerilor institutionalizati

Sunt implicata 100% in cauza pe care o sustin! Vreau sa fiti alaturi de mine si sa sustinem programul Asociatiei The Social Incubator si sa oferim tin

120 RON Raised

Impreuna putem sa oferim un viitor mai bun tinerilor institutionalizati

Alerg ca tinerii orfani si abandonati din Romania sa aiba dreptul si sansa la un viitor normal. Orice suma conteaza. Fii si tu alaturi de ei!

75 RON Raised
1 Donations

Impreuna putem sa oferim un viitor mai bun tinerilor institutionalizati

De mai mult de un an de zile, mi-am gasit drumul. Mi-am gasit calea, vocatia, pasiunea. Si de atunci, in fiecare zi, fac ceea ce fac cu inima. Asta i

758 RON Raised
13 Donations

Impreuna putem sa oferim un viitor mai bun tinerilor institutionalizati

Voi alerga pentru sustinerea unei cauze in care cred - Vreau sa ofer o sansa la un viitor normal tinerilor orfani si abandonati din Romania! Fiti ala

10 RON Raised
1 Donations

Impreuna putem sa oferim un viitor mai bun tinerilor institutionalizati

Sustin cauza asociatiei The Social Incubator (ATSI), au un obiectiv nobil si frumos. Vor sa sustina educatia vocationala si integrarea socio-profesion

550 RON Raised
3 Donations

KILIMANJARO - acces la un viitor mai bun pentru tinerii instituționalizați

Cu siguranță pentru mulți dintre noi 5.895 este doar un număr, pentru mine a devenit o provocare pe care sper să o transform într-o experienț

741 RON Raised
6 Donations

DOAR IMPREUNA PUTEM OFERI SANSA LA UN VIITOR NORMAL TINERILOR DEFAVORIZATI!

Particip la prima mea competitie sportiva si am ales sa alerg pentru tinerii orfani si abandonati din Romania. Am nevoie de sprijinul tau sa le oferim

115 RON Raised
7 Donations

DOAR IMPREUNA PUTEM OFERI SANSA LA UN VIITOR NORMAL TINERILOR DEFAVORIZATI!

Fiecare tanar are dreptul la educatie si la integrare! Alerg ca tinerii defavorizati sa aiba sansa la un viitor normal! Sustine si tu cauza!

507 RON Raised
5 Donations

DOAR IMPREUNA PUTEM OFERI SANSA LA UN VIITOR NORMAL TINERILOR DEFAVORIZATI!

Alerg ca sa ofer tinerilor defavorizati sansa la educatie si la integrare sociala!

285 RON Raised